Pages

Dec 19, 2011

Nje dite ne skene edhe per mua...me nje teater EKSPERIMENTAL

Musical...
"Guradando il mio Futuro"
...pas shume pritjesh e provash...me se fundi ngjitem ne skene me te gjithe grupin e te rinjve me te cilet ndjek artin, ne fushen e bukur te teatrit!
Kesaj here jo vetem si aktore por edhe co-regjisore...Ne skene kemi nje Musical me titullin (ne shqip) "Duke pare te ardhmen time".
Teatri eksperimental keto 4/5 vitet e fundit ka zene gjithmone e me shume nje pjese te madhe te pasioneve te mia... 
Nuk mund ta pershkruaj se c'ndihet ne skene...eshte unike dhe fantastike!
Mund t'iu them se ankthi qe mbartet para shfaqjes, eshte qindra here me i madh se ai qe kishim ne shkolle kur dridheshim para rregjistrit te hapur dhe shprehjes "Le te vije ne mesim...!!!" 
Zemra shkon sa para - mbrapa nga stomaku deri ne gryke e pastaj cdo gje ndalon dhe kthehesh ne personazhin qe personifikon....vetem per nje mbremje!
Me vone te gjitha emocionet shkrihet dhe harmonizohet, me vone je vetem ti (dmth personazhi yt), perpara miqve dhe art-dashesve! 
Pak caste dhe je ne skene...

Keto jane disa prej fotove te shfaqjes se fundit...nentor 2011!

Logo...
testi....
riscaldamento

proviamooooooooooooooo


MAI siamo tanti DIVERSI....
paura di scoprire...scoprirmi!
la quarta donna....
musica e balletto...
"maledetto giorno.....odioso giorno!"


la trasfigurazione...
il respiro entra...


grazie grazie grazie....
GRAZIE!

No comments: