Pages

Aug 5, 2011

International Film Summerfest Durres, AL | 27 Gusht-2 Shtator 2011

INTERNATIONAL FILM SUMMERFEST DURRES, AL | 27 GUSHT-2 SHTATOR 2011

Colored Films [Greta & Vilma Zenelaj] shpall Premieren Evropiane te filmit "Ne Pyll" ne nje shfaqje te vecante ne Festivalin Nderkombetar te Filmit ne Durres, AL.

Filmi do te shfaqet ne oren 16:00 ne 29 Gusht ne Teatrin Aleksander Moisiu.
.
"Ne Pyll" ka marre pjese dhe eshte vleresuar ne shume Festivale te Filmit ketu ne SHBA. Ai ka fituar cmimin Silver Ace ne Las Vegas International Film, si dhe Greta ka fituar cmim si aktorja me e mire ne New York International Independent Film Festival.
Greta & Vilma do te jene te pranishme ne festivalin e Durresit, keshtu qe do te keni mundesi t'i takoni e te flisni me gjate per arritjet e tyre profesionale si dhe endrrat kinematografike.
Ato e vleresojne shume pranine dhe mbeshtetjen tuaj.
Per te marre pjese ne kete event si dhe per te ftuar miqte tuaj klikoni KETU.
--------------------------------------------------------------------------------------
INTERNATIONAL FILM SUMMERFEST DURRES, AL | 27 GUSHT -2  SHTATOR 2011
Sheshi “Iliria” Pallati i Kulturës ''A.Moisiu''
Seksioni i Filmit Durres - Albania
Telephone:  + 355 52 234 888
Fax:  + 355 52 234 888

*Per te pare edicionet e kaluara te ketij festivali, vizitoni faqen e internetit.
**Per me shume informacion mbi motrat Zenelaj, lexoni Featured Artist.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No comments: